Fregolibicikli-rendszer indul Budapesten

A kormány hazai és uniós forrásból 900 millió forinttal támogatja a főváros közösségi kerékpáros közlekedési rendszerét, azaz a "fregolibiciklik" kialakítását - jelentette be Molnár Csaba kancelláriaminiszter.
Az európai autómentes nap alkalmából Molnár Csaba közölte: a kerékpárok használata az első fél órában teljesen ingyenes, a második fél órában egy darab BKV-jegy árát kell fizetnie érte, majd utána minden megkezdett további fél órában még további két jegy árát.
A biciklitárolók több mint öt négyzetkilométeren működnek majd a belvárosban, a budai és a pesti oldalon, a Margit és a Petőfi híd között. Pesten hatvan, a Budán tizenhárom kerékpár-gyűjtőhely lesz, gyűjtőhelyenként átlagosan 20-22 úgynevezett dokkolóval.
Előzetes chipkártyás regisztráció után bárki, bármikor, bármelyik gyűjtőhelyen felveheti a biciklit, és bármelyik másik gyűjtőhelyen otthagyhatja. A rendszer elsősorban a fővárosiaknak szól, de a turisták is igénybe vehetik.
Az 1,3 milliárd forintos projekt keretében megvalósuló rendszert folyamatosan figyelik, szervizelik a kerékpárokat, átszállítják azokat, hogy minden gyűjtőhelyen legyenek. A lopásokat úgy tudják megelőzni, hogy olyan bicikliket állítanak rendszerbe, amelyek egyedi kialakításúak, és az alkatrészeket más biciklikhez nem is lehet felhasználni.
A támogatási szerződés egyeztetését most kezdik a kormány és a főváros illetékesei, egy év múlva már szeretnék, ha a rendszer működne - tette hozzá Molnár Csaba.
Októberben kerülhet a KRESZ módosítását is tartalmazó törvénytervezet a kormány elé, amelynek elkészítésekor figyelembe vették a kerékpáros szervezetek véleményét is. A biciklisek közlekedését, testi épségét védő jogszabályokat szeretnének - hangoztatta a miniszter, aki szerint a törvények már a következő évben hatályba léphetnének.
Forrás: MTI
Kép [cc] lipgloss








Hozzászólások
unsure
Okos, okos... Valóban jó lenne, ha a törvényeket is módosítanák, kicsit a kerékpárosok védelmére kelvén - különben lehet, hogy nem érnek oda szegény bérlők fél óra alatt valahova..